Wymagane cechy gentlemana

By mężczyzna był postrzegany za gentlemana powinien posiada pewne cechy. Duża część mężczyzn nie wykazująca owych cech nie może być uważana za facetów z klasą. Oczywiście nic nie szkodzi by zmienić swoje postępowanie oraz swoje zachowania i zostać zaliczonym do wcale nie tak dużego grona gentlemanów. Cóż to za cechy? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

prawdziwy-facetPierwsza cecha to uprzejmość. Każdy facet aspirujący do miana gentlemana powinien być uprzejmy. Dlaczego? Otóż uprzejmość sprawia, że życie jest przyjemniejsze. Ludzie nas lubią, a i nam jest łatwiej. W niektórych kręgach bycie tylko uprzejmym to za mało. Tutaj muszą się pojawić dobre maniery. Kto ich nie będzie przestrzegał nie będzie w danym towarzystwie mile wdziany. Należy jednak pamiętać, iż bycie uprzejmym nie może prowadzić to tego, że będziemy wykorzystywanie przez innych. Prawdziwy facet powinien znać swoją wartość i umieć stanowczo odmówić gdy wie, że dane działanie innej osoby jest skierowane na wykorzystywanie. Kolejną ważną cechą jest opanowanie. Porządny facet nie powinien wdawać się w bójki przy pierwszej lepszej okazji. Nie powinien używać wyzwisk i wpadać w szał. Agresja oraz złe emocje nie doprowadzają do załagodzenia konfliktu, a w większości wypadków mogą doprowadzić do eskalacji przemocy. Gentleman powinien strać się unikać takich sytuacji jednocześnie szukając łagodnego sposobu na ich zniwelowanie. Jest to dobrze postrzegane przez osoby najbliższe oraz każdą osobę wchodzącą z nami w interakcje.

gentlemanZdrowa sylwetka czy też ogólna sprawność również będą dobrze postrzegane. Gentleman nie musi być wyrzeźbionym pakerem. Wystarczy jak będzie sprawny fizycznie i będzie dbał o swoje zdrowie. Wiedza na temat zdrowego trybu życia jest podstawą i dlatego powinna być pogłębiana. Nie oznacza, to że osoba umięśniona nie może być gentlemanem. Muskularne ciało to bardziej kwestia osobistych aspiracji i upodobań, dlatego też nie można wykluczać i takiej sprawności fizycznej. Każdy gentleman powinien być słowny. Jest to jedna z najważniejszych cech mężczyzny. Jeżeli przykładowo facet nie będzie chciał pomóc w danej sytuacji nie oznacza, że jest nie słowny. Po prosu gentleman nie rzuca słów na wiatr i jak wie, że nie podoła danemu zadaniu to nie będzie oszukiwał, iż jest w tym kompetentny. Jeżeli jednak da słowo to będzie to oznaczało, iż stanie na głowie by wykonać zadanie. Ta cecha nie jest zbytnio ceniona przez wiele osób, jednak właśnie jej posiadanie odróżnia gentlemanów od innych facetów.