Włosy prawdziwego faceta

SONY DSCKażdy gentleman posiada nienaganne maniery, nienaganny strój oraz nienaganny wygląd. Włosy jak by nie patrzeć są częścią wyglądu, która bardzo szybko rzuca się w oczy. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni dbać o swoje włosy.

męskie-włosyW przypadku kobiet dbanie o włosy to proza życia codziennego, nie ma tutaj żadnego problemu. Kobiecie nawet jak się nie chce to i tak zadba o włosy. W torebce zawsze ma przy sobie szczotkę do włosów, lakier czy inną piankę. Jest przygotowana na każdą ewentualność. Z mężczyznami jest nieco inaczej. Ci zazwyczaj nie dbają, aż tak mocno o włosy jak płeć piękna. Na szczęście od pewnego czasu sytuacja się diametralnie zmieniła, a podejście mężczyzn do dbania o włosy jest dużo nowocześniejsze. Co jest najważniejsze w przypadku pielęgnacji męskich włosów? Otóż – szampon. Szampon, który odświeży, umyje oraz nawilży w odpowiedni sposób włosy. Szampon taki musi dostarczyć niezbędnych witamin oraz składników odżywczych. Wybierając szampon należy zwrócić uwagę by był kierowany do odpowiedniej płci – nienależny raczej kupować szamponów uniwersalnych, które w wyglądzie włosów nic nie zmienią. Największa bolączką jest używanie kosmetyków 2 w 1, a więc żelu i szamponu w jednym. Takie kosmetyki podrażniają skórę i mogą być przyczyną łupieżu. Wybierając szampon należy robić to z głową. Panowie, którzy prowadzą intensywny tryb życia powinni sięgnąć po szampony nawilżające. Jeżeli mężczyzna ma cienkie włosy, należy sięgnąć po kosmetyk z witaminą B5. Jeżeli włosy się mocno przetłuszczają potrzebny będzie preparat o właściwościach kontrolujących wydzielanie się sebum. Gdy włosy na głowie faceta mocno się przerzedzają to najlepszym wyborem będą szampony przeciw wypadaniu włosów, które pomogą w odpowiednim stymulowaniu wzrostu włosów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERACo prócz szamponu? Ważne jest odpowiednie strzyżenie, które zapewni zdrowy i świetny wygląd. W przypadku dłuższych włosów, należy również podcinać końcówki. Prócz szamponu kosmetyczne powinny znaleźć się również odpowiednie odżywki – to nie są preparaty zarezerwowane tylko i wyłącznie dla kobiet. Nie ma co bać się ich używać. Dzięki odżywkom męskie włosy będą mocne, zdyscyplinowane i będą łatwiej się układały. Sięgając po odżywki należy wybrać takie, które po zapikowaniu należ spłukać, ponieważ zapewnia one odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie włosa. W przypadku wypadających włosów są na rynku dostępne preparaty zapobiegające takiemu stanu rzeczy. Jeżeli to nie pomoże to należy zwrócić się do specjalisty, który pomoże ustalić przyczynę wypadania i skieruje na odpowiednie leczenie lub odpowiedni zabieg. Należy pamiętać, że nie należy używać zbyt dużej ilości kosmetyków to układania włosów – na dłuższa metę mogą one mieć negatywny wpływ na cebulki włosów.