W czym na pierwszą randkę?

Wiosna to pora roku, która sprzyja podejmowaniu pierwszych kroków w celu zdobycia serca ukochanej kobiety. I kiedy wreszcie uda się zaprosić ją na pierwszą randkę, należy dokładnie przemyśleć i przeanalizować jej przebieg, a także swój wygląd. Ubranie powinno być dopasowane do okoliczności, miejsca, ale i przede wszystkim do osobowości. Oto kilka przykładowych wskazówek jak się ubrać na pierwszą randkę.
Jeśli pierwsza randka będzie miała miejsce w kinie, to zaleca się coś bardziej casualowego. Kino to miejsce, gdzie przez dłuższy czas siedzi się stylprawie nieruchomo, warto więc dostosować do tego swoją garderobę. Do kina zaleca się coś wygodnego, jak na przykład koszulkę polo i kardigan. Koszulka polo jest dobrym rozwiązaniem, bo jest mniej oficjalna niż koszula, ale bardziej wyjściowa niż zwykły t-shirt. Z kardiganem jest podobnie. Nie jest to marynarka, ale i bluza z kapturem. Warto do tego zestawu dodać dobry zegarek, pasek do spodni i odpowiednie buty. Spodnie mogą być jeansowe, ważne by były klasyczne. Za obuwie pasujące do tej stylizacji mogą być wiązane półbuty. Pierwsza randka nie jest bowiem paradą modową, lecz nie można także jej lekceważyć, gdyż wrażenie, jakie po sobie zostanie, będzie rzutować na dalszy rozwój relacji między partnerami.
Jeśli pierwsza randka odbędzie się w restauracji, to jeansy nie wchodzą w grę. Restauracja, nawet jeśli nie jest to miejsce z gwiazdką Michelina, narzuca pewien charakter spotkań, zatem i odpowiedniego stroju. Na randce w restauracji nie może zabraknąć koszuli. Nie trzeba męczyć się z krawatem, ale warto rozważyć założenie białej koszuli. Do tego Héctor Holgado (7)proponuje się spodnie chinosy, które nadadzą wyglądowi luzu nie pozbawiając go elegancji. Odradza się garnitury, gdyż są one zarezerwowane na na prawdę wielkie wydarzenia jak wesela. Zatem do białej koszuli dobrze jest założyć ciemne chinosy. Na nogi proponuje się stonowane półbuty. Do tego pasek i porządny zegarek. Na górę można założyć kontrastującą marynarkę. Trzeba pamiętać, żeby nie przedobrzyć z jej kolorem.
Kolejnym miejscem, na który najczęściej zabiera się ukochaną osobę na pierwszą randkę jest park, plaża o zachodzie słońca, czyli po prostu na spacer. Jeśli więc planuje się randkę na otwartym powietrzu, nakładanie na siebie eleganckich ciuchów może wydawać się bezsensowne. Tu liczy się wygoda i ciepło, jeśli spacer ma się odbyć w ziemnej porze roku. Zatem, by dobrze wypaść w oczach partnerki, warto zadbać o modne, ale mniej oficjalne ciuchy. Na spacerze świetnie sprawdzą się jeansy o klasycznym kroju oraz timberlandy. Do tego proponuje się kolorową bluzę. Jeśli jest zimno, to konieczna będzie puchowa kurtka i czapka, a także rękawiczki.