Trymer w trosce o Twoją brodę

trymerOd pewnego czasu bardzo ważne w społeczeństwie zaczęło być dbanie o własny wygląd. Ładna sylwetka, dobry ubiór, modna fryzura to proza życia codziennego. Broda u mężczyzny również doczekała się swojej świetności, a dbanie o nią jest jak najbardziej trendy. Jak to jednak się zaczęło? Jak to wyglądało kiedyś?

brodaW starożytnym Egipcie zarost lub jego brak był wyznacznikiem statusu. Mężczyzna, który był ogolony na gładko pokazywał, że go po prostu na to stać. Golenie nie było takie proste i tanie jak dziś. Był to przywilej ludzi wyżej urodzonych, którzy nie musieli pracować od rana do wieczora i posiadali odpowiednie narzędzia i przybory do golenia. Mogły to być kamienne ostrza oraz miedziane brzytwy, które dotarły do Egiptu ze wschodu. W starożytnym Rzymie było podobnie – wielcy tamtego świata mieli ogolone lico pokazując w ten sposób swój status społeczny. W Grecji natomiast wyglądało to nieco inaczej. Tam dbano o zarost i stylizowano brody by były jak najdoskonalsze i najpiękniejsze. Ogolić się do „naga” można było tylko w trakcie żałoby, a utrata owłosienia na twarzy była kwestią wstydliwą i niepożądaną.

broda-trymerDzisiaj jesteśmy w czasie gdy brody i wąsy znowu powróciły do łask, a dbanie o nie stało się rzeczą pożądaną. Społeczna akceptacja na niegolenie powróciła ja k bumerang i wielu mężczyznom pasuje to jak ulał. Należy pamiętać jednak, iż bardzo ważnym jest by twarz była zadbana. Właśnie w tym pomaga obecna technologia, a mowa o trymerach, które pomagają w zadaniu nad zarostem twarzy. Nie wymagają również jakiś ogromnych umiejętności oraz dużej ilości czasu. W czym może pomóc nam trymer? Na pewno pomoże w stylizowaniu zarostu tak by był zadbany i ładny. Broda bez zadbania będzie niesforna i niepoukładana – nie wygląda dobrze. Trymer posiadając różne końcówki pomoże nad zapanowaniem nad nieokrzesaną brodą. Możemy nim również przycinać owłosienie, skracać, stylizować, tworząc przeróżne kształty i kompozycje. Trymer pomoże również nad zapanowaniem nad wąsami, ale również włosami w nosie i uszach. Zastosowanie jest przeróżne, a we wprawnych dłoniach trymer będzie czynił cuda.