To nie przystoi gentlemanowi

Jak zachowywać się stosownie? Jak zachowywać się z klasą? Oto pytania, na które cześć panów chciałaby zapewne poznać odpowiedź. Wątpliwości co do prawidłowego zachowania rodzą się w głowie biznesmenów, kucharzy, nauczycieli, nastolatków oraz wielu innych mężczyzn, którym nie jest obojętne, co o nich jest mówione. Jak nie być wiecznym dzieckiem, tylko mężczyzną z klasą?
meska-bizuteriaOdpowiedź na to pytanie jest prosta i skomplikowana zarazem. Zachowania, które zostaną przywołane w dalszej części, są bowiem dość powszechne i oczywiste. Mogą jednak być zaskoczeniem, że są zakwalifikowane do zachowań niemęskich. Na pierwszy ogień idzie palenie papierosów typu slim. Generalnie palenie nie jest czymś, czym można i powinno się chwalić. Jeśli już jednak facet musi palić, to niech to będzie porządny papieros, a nie damski slim. Widok mężczyzny z takim cieniutkim papieroskiem jest zabawny, ale nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Raczej żenujący. Podobnie sprawa się miewa jeśli chodzi o noszenie damskich torebek podczas spaceru. Łańcuszki, panterki, lakierowana skóra, a wszystko w kolorach różu, błękitu, szarości czy żółci. Mało męskie. Ten stuprocentowy damski gadżet nie dodaje im męskości, nie sprawia, że są bardziej atrakcyjni. To sygnał, że są ulegli, pod pantoflem. Kiedy z kolei widzi się takiego jegomościa idącego beztrosko, a za nim obciążoną ciężkimi siatkami kobietę, to coś się nie zgadza. Coś nie pasuje. Kiedy doszło do tej nieszczęsnej zamiany? Może panom jest tak łatwiej? W każdym razie na pewno nie jest to męskie, a już noszenie przez kobietę ciężkich siatek w towarzystwie swojego mężczyzny, nie dodaje mu męskości.
Podobnie sprawa wygląda z męską biżuterią. Obwieszeni panowie nie są atrakcyjni. Nie są nawet męscy, kiedy szyja ugina się od ciężkich złotych lub srebrnych łańcuchów, a palce ozdobione są sygnetami. W tym przypadku zaleca się minimalizm. Do tego jeśli już się mężczyzna decyduje na biżuterię, to niech będzie ona elegancka, klasyczna i w wersji minimalistycznej. Wiele firm jubilerskich wypuszcza kolekcje dedykowane panom. Warto się z nimi zapoznać, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie.
nie-facetPaniom nie do końca podoba się przesadne dbanie o siebie. Jak wiadomo, facet zadbany jest atrakcyjny. Jeśli jednak co chwila patrzy w lusterko lub każdą mijaną szybę,to coś zaczyna nie pasować. Poprawianie za każdym razem grzywki, kołnierzyka czy brody staje się przesadą, która prawdziwemu facetowi z klasą nie pasuje. Jak wiadomo, facet ma być ciut ładniejszy od diabła, ale za to ma mieć silny charakter, zasady, honor i odwagę cywilną. Braki w urodzie można śmiało zastąpić zadbanym, wysportowanym ciałem i poczuciem humoru.
Jeszcze jedna rzecz sprawia, że nawet największy twardziel w oczach kobiety wygląda mało męsko. To nieodpowiedni strój. Jak wiadomo, jak cię widzą, tak cię piszą. Czas więc dorosnąć i zrezygnować z kwiecistych, kraciastych koszul i krótkich spodenek na każdą okazję, a poszukać bardziej klasycznej garderoby. Każdy mężczyzna powinien mieć co najmniej dwa garnitury – ciemny i jasny. Do tego odpowiednie buty, koszule, krawaty. Nie wspominając już o spinkach do koszul, dobrym zegarku.