Szampon do brody

Wielu brodaczy często nie docenia zbawiennego wpływu odpowiedniego szamponu do brody. Jego właściwości są pozytywne dla skóry i samej brody. Wielu uważa, ze to zbędny wydatek. Czy na pewno? Przekonajmy się.

brodaczNasz wniosek jest jeden. Szampon do brody jest zbawienny i może zdziałać cuda. Czemu? Otóż wszystkie kosmetyki do bród, w tym właśnie szampony mają odpowiednio dobrane składy tak by w odpowiedni sposób mogły zadbać o zarost i skórę pod nim. Zarost oraz skóra pod nim to nie to samo co włosy i skóra pod nimi, dlatego nie powinno się używać zwykłego szamponu do włosów na nasze brody. Większość mężczyzn po użyciu specjalistycznego szamponu do brody już się z nim nie rozstanie. Jest to wielce przydatny kosmetyk, w szczególności jeżeli zarost i skóra są wymagające. Zwykłe szampony często zawierają barwniki, sztuczne dodatki zapachowe, które mogą podrażniać skórę pod brodą. Szampony i mydła do brody tego nie robią, a dodatkowo mają właściwości pielęgnacyjne – nawilżają, odżywają i natłuszczają. Szampon powinien być dobrany odpowiednio – jeżeli skórę mamy wysuszoną i podrażnioną wybierzmy szampon z odpowiednio dużą ilością olejków. Przywrócą one komfort skórze dobrze ją nawilżając oraz regenerując. Czasami wystarczy sam szampon bez konieczności stosowania dodatkowych olejków do brody. Pamiętajmy dobry jakościowo szampon jest bezcenny.

szmapon-do-brodyNawilżający i mocno natłuszczający szampon do brody raczej nie sprawdzi się u osób, które mają skłonność do przetłuszczania skóry i włosów. Będzie on obciążał grzywę, a na skórze mogą pojawić się wypryski. Wtedy najlepsze będzie mydło do brody, które zawiera na przykład glinkę, oczar wirginijski lub inne substancje antybakteryjne. Mają one silne właściwości absorpcyjne – idealnie oczyszczają, łagodzą stany zapalne i utrzymują skórę oraz włosy w dobrej kondycji. Dobry szampon do brody lub mydło kosztuje, ale to odpowiednio wydajne produkty. Do umycia grzywy nie potrzebujesz dużej ilości kosmetyku, wystarczy odrobina, by skutecznie oczyścić zarost i skórę. Dobry szampon spokojnie starczy na kilka miesięcy stosowania, dlatego biorąc to pod uwagę można powiedzieć, że większy wydatek jednorazowy rozłożony na kilka miesięcy wcale nie jest duży. Ceny mieszczą się w granicach kilkudziesięciu złotych do ponad stu złotych za buteleczkę 250 ml substancji. Jednak warto zrobić taki wydatek by odpowiednio zadbać o swoje owłosienie.