Spinki do mankietów u prawdziwego mężczyzny

Wydawałoby się, iż te małe, niepozorne spinki do mankietów nie mają większego znaczeni. Prawda jest taka, że są one efektownym elementem ubioru każdego gentelmana. Dodają one pewności siebie, elegancji oraz informują innych, iż osoba je nosząca jest świadoma swojego stylu.

4262745856_732364dea2_zWiele osób uważa, iż spinki do mankietów są elementem ubioru wizytowego czy też wieczorowego. Oczywiście są one perfekcyjne przy tego typu ubiorze, ale nadają się również do mniej formalnych wizyt. Na początek należałoby wyjaśnić jakie rodzaje mankietów są na rynku. Tak zwany francuski mankiet daje nam możliwość zastosowania spinek, dzięki odpowiednim otworom, przez które je zapinamy. Wyróżniamy dwa rodzaje mankietów: pojedynczy oraz podwójny. Dużych różnic w nich nie ma, bardziej chodzi o to jakie spinki zastosujemy do jakiego mankietu – w pojedynczym należałoby się skupić na spinkach lekkich i niewielkich, w podwójnym natomiast zastosujemy spinki cięższe i większe, gdzie materiał optycznie jest bardziej dostosowany. Koszule z mankietami podwójnymi uważane są również za bardziej eleganckie, chociaż ta granica się już nieco zatarła. Osoby stosujące koszule z mankietami powinny zwracać uwagę na to by były one luźno osadzone w marynarce, ponieważ zbyt ciasne mogą krępować ruchy. W przypadku osób, które lubią bardzo mocno gestykulować dłońmi należy zwrócić uwagę na to czy zbyt wielkie spinki nie będą odwracały uwagi od twarzy oratora. Jest to sytuacja niepożądana, dlatego też tak ważnym jest dostosowanie spinek nie tylko do ubioru, ale również do sytuacji, w której się ich nosiciel znajduje.

5845869938_b7549ed148_zSpinki dostępne na rynku mają wiele wzorów, znajdziemy spinki eleganckie, ekskluzywne, ale również takie to spotkań mniej wymagających – bardziej casualowe. Spinki eleganckie charakteryzują się specyficznym designem. Powinny one być proste – nie potrzebne są tutaj pstrokate wzory. Materiał z jakich powinny być zrobione to metal szlachetny – znajdziemy tutaj spinki zrobione ze złota, srebra czy platyny. Spinki casualowe mają to do siebie, iż są bardzo indywidualną kwestią. Ważne jest by odpowiednio komponowały się z całym ubiorem. Jeżeli ktoś chce założyć spinki w kształcie małej ciężarówki – nie ma problemu, byleby były odpowiednie do sytuacji. W jaki sposób rozpoznać czy spinka pasuje do ubioru? W przypadku ubioru formalnego powinny kolorystycznie pasować do klamry od paska oraz koperty w zegarku. W przypadku luźniejszego ubioru nie ma tutaj restrykcyjnych zasad – jest to sprawa indywidualna, jednak nie powinny zbytnio odbiegać od całego ubioru. Czemu służą spinki? Prócz podkreślenia elegancji są elementem męskiej biżuterii, która może podkreślić osobowość oraz styl. W szafie każdego prawdziwego mężczyzny powinien znaleźć się chociaż jeden zestaw spinek z odpowiednią do nich dobraną koszulą.