Przepis na szczęście gentlemana

Wielu ludzi zachodzi w głowę czy istnieje jakiś tajemniczy klucz do szczęścia. Co trzeba robić, by być szczęśliwym? Czy pieniądze rzeczywiście nie dają szczęścia? Wiele z tych wątpliwości dotyka prawie wszystkich, a przede wszystkim gentlemanów, aspirujących do bycia szczęśliwymi . Co zatem należy robić by żyć zgodnie ze sobą, z poczuciem bycia szczęśliwym? Oto kilka rad, które można wykorzystać w drodze do osiągnięcia szczęścia.
Przede wszystkim należy przyjrzeć się swojej pracy. Dzisiejszy rynek pracy jest wyraźnie przychylny pracodawcy, nie warto zatem od razu rzucać talizmannielubiane zajęcie, jednak może czas się lekko zdystansować do tego, co się w pracy dzieje. Zamiast brać kolejne nadgodziny, by kupić sobie niepotrzebny gadżet lub spełnić wybujałą zachciankę, należy spróbować poszukać innych sposobów na osiągnięcie tych celów. A może warto zrezygnować z tego na rzecz czegoś innego? I tak dla przykładu dobrym rozluźniaczem zszarganych nerwów może okazać się siłownia lub basen. Ruch fizyczny, wyżycie się w kontrolowanych warunkach, pomoże rozładować napięcie i zadba o zdrowie nie tylko to fizyczne, ale i psychiczne. Podczas dobrego treningu organizm produkuje bowiem endorfinę, która pozytywnie wpływa na samopoczucie. Warto spróbować.
Niektórzy psychologowie podsuwają także pomysł na znalezienie sobie kumpelki. Tak, dokładnie, kumpelki. Jak wiadomo, gentleman lubi przebywać w towarzystwie swoich kolegów, jednak to właśnie kobieta – przyjaciel może spowodować dużą poprawę samopoczucia. Zaleca się więc zabranie jej do klubu. Jak pokazują badania, mężczyzna wydaje się atrakcyjniejszy, kiedy towarzysząca mu kobieta śmieje się do niego, z jego żartów i jest zadowolona z rozmowy. Taka towarzyszka może spowodować, że gentleman nie wróci sam do domu, co również poprawia humor.
Świetnym lekiem na chandrę lub obniżkę samopoczucia jest muzyka. Kiedy chce się być szczęśliwym, zaleca się chodzenie na koncerty, do filharmonii czy w miejsca, gdzie można posłuchać dobrej muzyki. Oczywiście mowa o takiej, która odpowiada słuchaczowi. Nikt przecież nie wybierze się na koncert grupy, której nie lubi. Jak wskazują badania, słuchanie przyjemnej muzyki w gronie przyjaciół także dostarcza przyjemności, zwłaszcza, gdy towarzysze podzielają gust muzyczny.
Miłym sposobem na spędzenie czasu jest też wyprawa do lasu lub nad jezioro co najmniej raz w miesiącu. Oprócz wyraźnych korzyści zdrowotnych – szum lasu ma optymalny poziom dźwięku dla ludzkiego ucha – można także miło spędzić czas z przyjaciółmi lub dziewczyną, żoną czy narzeczoną. Warto pozbierać grzyby, jagody czy poziomki lub po prostu pospacerować i poobserwować przyrodę. Może uda się dostrzec naturajakieś dzikie zwierzę.
Warto też poświęcić czas swojemu ciału. Wizyta u kosmetyczki czy w SPA to doskonały sposób, by poczuć się lepiej. A do tego, gdy zabierze się swoją drugą połówkę może to być na prawdę miły wypad.