Olejek do brody – który wybrać?

Kiedy mężczyzna postanowi, iż zacznie zapuszczać brodę będzie musiał zderzyć się z kilkoma faktami. Jednym z nich jest ten, że o brodę trzeba dbać, a jednym ze sposobów pielęgnacji zarostu na twarzy jest stosowanie odpowiednich olejków. Teraz pojawia się pytanie, który z nich wybrać, który będzie najlepszy?

Korzystanie z usług barbera, a raczej golibrody jest w Polsce dość popularne. W związku z tym również branża kosmetyków męski przeżywa swój golden age. Pojawiają się nowe marki, a stare rozwijają swoją działalność. Kosmetyków do pielęgnacji brody jest na rynku ogromna ilość. Dlatego też nikogo nie zdziwi fakt, że przy takiej ilości produktów facet może mieć nie lada zagwozdkę, który wybrać. Jak podejść do wyboru odpowiedniego kosmetyku? Oto kilka porad. Wbrodacz pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na alergie. W olejkach znajduje się wiele składników, które mogą uczulać, a tego byśmy nie chcieli. Dlatego jeżeli jesteśmy alergikami to przed zakupem należy spojrzeć na skład danego olejku i wybrać ten odpowiedni. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy mamy alergię na dany składnik czy też nie, należy sięgnąć po olejek stworzony specjalnie dla alergików. Następie należy zaufać swojemu węchowi. Zapach olejku jest najłatwiejszy w ocenie. Sprawa jest prosta – albo nam się podoba, albo nie. Przed wyborem należy zastanowić się jaki zapach będzie nam pasował oraz również czy będzie pasował do kosmetyków które używamy. Znajomość swoich ulubionych zapachów to już półmetek, dzięki temu odrzucimy na wstępie olejki których zapachów nie trawimy i będziemy mogli wybierać spośród tych ulubionych. Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę to pojemność buteleczki, w której znajduje się olejek. Najmniejsze mają pojemność 10 ml. Kolejne to 30, 50 oraz 100 ml. Naszym zdaniem bardzo duże pojemności nie mają sensu. W pierwszej kolejności warto kupić najmniejszą by sprawdzić czy olejek będzie nam odpowiadał, jeżeli tak to możemy następnym razem kupić większą pojemność.

Wybierając olejek do brody warto również zwrócić uwagę na konsystencję. Do wyboru mamy tłuste i leiste oraz gęste i bardziej zwarte. Olejki z wyższej półki zwykle mają mniej tłustą konsystencję i wchłaniają się szybciej i łatwiej. Zachowują również dłużej swój zapach i nie pozostawiają brodaśladów na brodzie. W przypadku produktów tańszych może być różnie Wybrać musimy sami. Na koniec pozostaje nam cena. Im olejek bardziej markowy i z lepszych składników stworzony tym będzie droższy. Dobrze jest wypróbować różne półki cenowe i zobaczy, która będzie dla nas odpowiednia. Najtańsze są olejki do 50 zł, kolejna półka jest do 100, najdroższe kosztują więcej niż 100 zł.