Najdroższe alkohole

Gentleman to osoba o wielu zainteresowaniach, to osoba której wiedza nie powinna się ograniczać tylko i wyłącznie do garniturów, butów, zegarków i gadżetów. Prawdziwy gentleman powinien znać się również na alkoholach, a przynajmniej znać się na ich cenach.

winoAlkohole z najwyższej półki świadczą nie tylko o prestiżu, ale również o wysokim statusie społecznym ich właściciela. Ceny niektórych mogą wydawać się niedorzeczne ponieważ są tak wysokie, że można by za nie wybudować kilka lub kilkanaście kilometrów autostrady, co nie oznacza, że nie występują. Szampan za 275 tysięcy dolarów to jeden z „tańszych” alkoholi jakie w historii były w obrocie gospodarczym. Czemu alkohole osiągają takie ceny? Głównie dzięki swej historii. Ten konkretny szampan to Heidsieck z 1907 roku, który zatonął u wybrzeży Finlandii i przeleżakował w Morzu Bałtyckim przez ponad 80 lat. Miał on być przeznaczony na stół cara Mikołaja II, a obecnie jest serwowany przez jeden z moskiewskich hoteli dla swoich zamożnych gości. Jednym z najdroższych alkoholi na świecie jest D’Amalfi Limnoncello Supreme, który został wyceniony na 44 miliony dolarów. Tak, nie jest to błąd. Jest to likier cytrynowy, który sam w sobie nie jest jakąś rewelacją, jednak samo opakowanie już tak. Butelka została zaprojektowana przez studio Stuarda Hughesa a wysadzana jest diamentami. Najdroższą wódką jest natomiast Billionaire Vodka, która kosztowała „jedyne” 3,75 miliona dolarów. Jest to kolejny trunek, którego cena raczej dotyczy samej butelki niż zawartości. Butelka nie mała bo pięcio litrowa – jednak wysadzana trzema tysiącami diamentów. Sama wódka produkowana jest z krystalicznej wody, z najczystszej i najlepszej pszenicy. Ciekawostką jest to, iż każda butelka jest okryta prawdziwym, białym futrem.

brandyKolejnym alkoholem, który można nabyć za jedyne 3,5 miliona dolarów to tequila, która jak i w poprzednich trunkach znaczenie ma raczej opakowanie. Jednym z najdroższych koniaków natomiast jest alkohol produkowany nieprzerwalnie od 1776 roku, czyli Henri IV Dudognon Heritage, za niespełna 2 miliony dolarów. Butelka jest pokryta złotem oraz platyną i waży prawie 8 kilogramów. Wino, które znalazło się na liście najdroższych alkoholi to Screaming Eagle, które osiągnęło cenę 500 tysięcy dolarów. Trunek pochodzi z Kalifornii i jest produkowane od początku lat dziewięćdziesiątych. Jednym z dużych plusów jest to, iż butelka jest sześciolitrowa więc litr kosztuje poniżej 100 tysięcy dolarów. Wiemy już jakie koszty są najdroższych trunków. Gentleman prócz wiedzy o samych alkoholach powinien również znać się na odpowiednim podaniu trunku jednak ta wiedza zostanie przedstawiona w kolejnych artykułach. Oczywiście nie każdy gentleman musi być milionerem i nie oznacza to, że brandy czy whisky za 100 zł jest oznaką biedy. Należy pamiętać, że to nie portfel czyni nas mężczyznami z klasą, jednak sposób zachowania oraz bycia.