Męskie kino

Każdy prawdziwy facet lubi oglądać prawdziwe męskie kino. Fakt znany i potwierdzany. Jakie filmy można zaliczyć pod ową kategorię? Jest ich kilka albo i kilkanaście. My wybraliśmy takie, które podpasują większości. Oto i lista.

pulp-fictionNa pierwszy rzut idzie gangsterski klasyk, a więc Ojciec Chrzestny. Świetny film, z genialną rolą legendarnego już Marlona Brando. Film, który można oglądać kilkukrotnie i nigdy się nie znudzi. Prawdziwe męskie kino. Kolejny film, a może nawet kilka w jednym, a więc Saga Gwiezdnych wojen. Mowa tutaj oczywiście o pierwszej serii z sagi, chociaż nie zaszkodzi obejrzeć również najnowsze odsłony tej świetnej opowieści. W kolejnej odsłonie dobrze by było się skupić na niesamowitej serii Szybkich i Wściekłych. Trzeba będzie znaleźć nieco czasu bo odcinków mamy już osiem. Kino dla fanów szybkich samochodów, dobrej strzelaniny i pięknych kobiet. Następnie warto się skupić nie na konkretnym filmie, ale na konkretnym reżyserze. Mowa o Quentinie Tarantino, a więc twórcy takich hitów jak Pulp Fction, Django, Bękarty Wojny czy Nienawistna Ósemka. W filmach tego niesamowitego reżysera grali najlepsi i najwięksi aktorzy hollywódzkiego świata. Wart zobaczyć. Z filmów, które wyszły niedawno warto zobaczyć takie dzieło jak Deadpool – humor, walka, krew i pot – to co każdy facet lubi w filmach najbardziej.

mechaniczna-pomarańczaNa polskim podwórku również znajdziemy kilka tytułów, które warto obejrzeć. Chłopaki nie płaczą – to polska komedia, która przeszła już do kanonów polskiej kinematografii. Następnie warto sięgnąć po Pitbulla pierwszą oraz drugą część. Teksty z obu części stały się kultowe i często są powtarzane na imprezach. Kolejnym dobrym filmem, który warto obejrzeć to Czas Apokalipsy Francisa Forda Coppoli. Na tym nie kończymy teraz firm z udziałem niesamowitego Brada Pita, a więc Fight Club. Na koniec zostawiamy coś nieco starszego, a więc Mechaniczna Pomarańcza Stanleya Kubricka. Jest to film, który powstał w latach 70 tych ubiegłego wieku. Nasze propozycje oczywiście nie będą pasowały każdemu, ale założymy się że trafiliśmy w gusta większości. Polecamy wymienione pozycje i zachęcamy do przypomnienia sobie tych filmów.