Męskie dłonie

Dłonie każdej osoby, a w szczególności mężczyzny to wizytówka. Niestety większość mężczyzn o tym zapomina. Jednak wiele kobiet bardzo często zwraca uwagę właśnie na męskie dłonie. Co zrobić aby o nie zadbać? Zapraszamy do naszego artykułu.

męska-dłońOd czego należy zacząć pielęgnując męskie dłonie? Na początku należy zadbać o przycięcie oraz właściwe skłócenie paznokci. Nie należy dbać się przy tym pilniczków, które zadbają o męską płytkę paznokci. Piłowanie paznokci w jednym kierunku będzie sprawiało, że będą one gładkie oraz zmniejszył się prawdopodobieństwo ich pękania czy rozdwajania. Pilnik jest o tyle mały że zmieści się nawet do portfela. W momencie kiedy będziemy go potrzebowali dobrze byłoby z niego skorzystać. Nie należy bać się pilnika nie jest to oznaka słabości. Następnie należy odpowiednio zadbać o skórki przy paznokciach. Wielu facetom będzie wydawało się to jako mało męskie, jednak prawda jest taka że przycięcie odpowiednie skórek pozwoli na zadbanie oraz poprawi wygląd całej dłoni. Dobrze jest aby pierwsze zabiegi przycięcia skórek przeprowadziła partnerka mężczyzny. Kobiety zwykle mają w tym dużo większe doświadczenie niż mężczyźni, pyzatym czasem jest to czasochłonne oraz trudne zajęcie – do tego należy mieć odpowiednią wprawę. Czasami paznokcie są słabe oraz łamliwe wtedy samo piłowanie nie będzie wystarczające . Na początek aby temu zapobiec należy pomyśleć o odpowiedniej diecie. Można wprowadzić do niej odpowiednie suplementy. Jeżeli mówimy o zewnętrznym wzmocnieniu paznokcia – należy używać odpowiednich odżywek w kremie czy w płynie, a nawet w lakierze – to ostatnie akurat nie jest konieczne przeznaczone dla mężczyzn. W sytuacji gdy preparaty nic nie pomagają dobrze byłoby skorzystać z tak zwanego manicure japońskiego, które jest dedykowana nie tylko dla pań, ale również dla mężczyzn. Jego zadaniem jest wzbogacenie płytki minerałami z morza japońskiego oraz ochrona paznokcia. Po tym zabiegu będzie on mocny oraz twardy.

dbnanie-o-dłonieNa koniec pozostawiamy same dłonie. Najlepszym sposobem na nieskazitelnie wyglądające dłonie są odpowiednie preparaty krępujące. Szczególnie trudnym okresem dla męskiej dłoni jest okres zimowy, odpowiednie kremy o tej porze roku eliminują szorstkość dłoni oraz dają większą odporność na zimno. W przypadku gdy na dłoniach mamy zrogowaciałą skórę należy zastosować kąpiel parafinową. Parafina przenika przez pory oraz czyni skórę miękką i elastyczną. Parafina ma również dodatkowe zalety – poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie, koi bóle stawowe oraz rozgrzewa zmarznięte kończyny. Gdy mężczyzna spróbuje raz kąpieli parafinowej przekona się o jej efektywności oraz zaletach.