Męski samochód

Czy zastanawiałeś się jaki samochód najbardziej pasuje do Ciebie? Wielka terenówka, czy może auto sportowe? Które auto będzie najbardziej do Ciebie pasowało? Niezależnie od Twojego wyboru, samochód powinien mieć to „coś”, charyzmę, duszę, powinien pasować do Ciebie jak kobieta, wywoływać gęsią skórkę, być uosobieniem Ciebie. Na co powinieneś zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie auta?

autoNie tylko dla kobiet liczy się wygląd, dla mężczyzn również, a w szczególności gdy chodzi o samochód. Odpowiednia stylistyka auta jest dla wielu facetów niemal tak ważna jak sam silnik. Odpowiedni wygląd, nowoczesne wnętrze, nietuzinkowe nadwozie to, to czego nowoczesny mężczyzna poszukuje w obecnych czasach. Drugą sprawą, chyba najważniejszą jest serce auta, czyli jego silnik. Czy w obecnych czasach gdy benzyna jest droga, prawdziwy mężczyzna będzie poszukiwał auta o relatywnie niskim spalaniu i niskiej emisji dwutlenku węgla? Czy auto paliwożerne odejdzie w zapomnienie? Nie! Auto ma mieć duży silnik, a im większy tym lepiej. Kto będzie się przejmował emisją spalin? Niech tym przejmuje się chłopczyk, który w poniedziałek rano przypina się kajdankami do drzewa. Ja jak wyjeżdżam rano do pracy budzę moich sąsiadów mocą mojej maszyny. Niech wiedzą kto na dzielni ma największy… silnik. Jeżeli jednak nie stać cię na wydawanie połowy pensji na benzynę, pamiętaj, że w obecnych czasach da się pogodzić ekonomię z wydajnością.

Co gdy nasze auto ma już odpowiedni wygląd i czuć piekielną moc pod maską, ale osiągi nas nie satysfakcjonują? Trudno, trzeba przejść na dietę – czytaj, samochodnależy odchudzić nasze auto. Obniżyć masę możemy dzięki zastosowaniu innowacyjnych, lżejszych materiałów i zoptymalizowaniu wagi każdego elementu w naszym aucie. Jeżeli jeździsz sam, wywal siedzenie pasażera, jeżeli masz kasę wymień obudowę auta na tą z włókna szklanego, odkręć zbędne rzeczy, przecież one dodają tylko ciężaru. Lżejszy pojazd zapewni dużo lepsze osiągi, godne prawdziwego, rasowego auta. Kolejną ważna sprawą dla każdego szanującego się mężczyzny jest jakość wykonania jego auta. Ważna jest nie tylko jakość, ale i trwałość każdego najmniejszego elementu. Odpowiedni design, dobór materiałów, dopasowanie szczegółów, parametrów akustycznych jest niezwykle istotne. Co z tego, że nasze auta jest szybkie, skoro przy dużej prędkości odpadnie nam maska albo dach. Niezawodne będą oryginalne materiały, drogie, ale dobre.

Czy wybierzesz auto sportowe typu Chevrolet Corvette, Nissana GT, Porsche 911 czy Ferrari California lub auto terenowe, takie jak Ford z serii F lub obojętnie jakiego SUV’a, pamiętaj by samochód był odzwierciedleniem Twojego charakteru i osobowości, a nie przedłużeniem Twojego ego.