Klasyczny gentleman

Jak prawdziwy mężczyzna powinien się ubrać w zależności od konkretnej sytuacji by dalej wyglądać schludnie i elegancko? Co powinien mieć w swojej szafie by nie było problemu z ubiorem, a w szczególności z jego wyborem? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

klasykaKażdy mężczyzna posiada swój indywidualny styl, więc i ubrania w jego szafie są dopasowanego indywidualnie do niego, mino to powinien posiadać również odzież odpowiednią do każdej sytuacji. W sytuacjach takich jak wyjście do teatr, ślub przyjaciół, spotkanie biznesowe czy świąteczny obiad najlepszą opcją będzie odpowiednio skrojony garnitur. W mniej zobowiązujących momentach, takich jak randka czy kolacja garnitur nie jest wymogiem i można ubrać się mniej formalnie, ale w dalszym ciągu elegancko. Mowa o tak zwanym zestawie klubowym czy koordynowanym. Takie zestaw pozwoli mężczyźnie na utrzymanie odpowiedniego poziomu elegancji przy jednoczesnym obniżeniu poziomu formalności wynikającego z konkretnej sytuacji. W swojej garderobie każdy gentleman powinien posiadać odpowiednie spodnie w kant, najlepiej wełniane, dobrze dopasowane marynarki oraz koszule. Liczba mnoga nie jest tutaj przypadkiem. Duży wybór rzeczonych ubrań pozwoli na szybką i prostą decyzję co w danym momencie należy założyć.

garnitur-na-ślubPodstawą każdego zestawu klubowego jest odpowiednia marynarka. Najbardziej klasyczna i bezpieczna będzie ta w kolorze granatowym. Dobrze jest zaopatrzyć się w trzy jej rodzaje – wersję jednorzędową z klapami ostrymi (tzw. zamkniętymi), wersję jednorzędową z klapami prostymi oraz wersję dwurzędową. Następnie należy dobrać odpowiednie spodnie. Te powinny być w kolorach jaśniejszych od marynarki. Zachowamy wtedy odpowiedni kontrast, który w dalszym ciągu będzie elegancki. Najlepsze kolory to szary, brązowy czy beżowy. Na jakie się zdecydować? Zależy to od sytuacji, ale w głównej mierze od stylu mężczyzny. Ostatnim elementem jest koszula. Kolor powinien być jasny, najlepiej biały, błękitny czy lekko przechodzący w róż. Koszule mogę być klasycznie wypełnione jednym kolorem, ale również w kratę czy prążki. Pozostałe elementy ubioru dadzą większej lub mniejszej elegancji naszemu ubiorowo. Mniej formalny zestaw koordynowany wystąpi gdy zrezygnujemy z krawata, włożymy kolorową poszetkę do brustaszy, a zamiast czarnych oksfordów założymy monki. Bardziej formalny będzie złożony ze wspomnianych już oksfordów oraz gładkiej koszuli. Koszula w kratę czy w prążki czy brązowe brogsy będą zawsze mniej formalne i należy o tym pamiętać wybierając odpowiedni zestaw.