Kilka słów o tabletowej rewolucji

Druga dekada XXI wieku to okres niezwykle dynamicznego rozwoju w branży elektronicznych urządzeń mobilnych. Do tej pory mieliśmy już m.in. iPady, Iphony i Smartfony. Od kilku lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się natomiast tablety.

Analitycy rynku elektronicznego zgodnie twierdzą, że tablet jest urządzeniem rewolucyjnym. Szacuje się, że dzięki wciąż rosnącej popularności, liczba użytkowników tabletów może w 2014r. osiągnąć liczbę nawet 200 tysięcy. Tak duże zainteresowanie urządzeniem wynika przede wszystkim z dużo większej wygody i funkcjonalności, w stosunku do konkurencyjnych urządzeń na rynku.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest wyświetlacz. Ma on dużo większą przekątną niż wyświetlacze w standardowych telefonach komórkowych, co znacznie podnosi komfort czytania e-booków i e-gazet. Fakt, że wyświetlacz ten jest dotykowy, wpływa dodatkowo na łatwość obsługi urządzenia, sprawiając, że posługujemy się nim niejako intuicyjnie.

Zastosowany w nim system operacyjny Android (autorstwa Google), sprawia, że tablet jest dużo bardziej funkcjonalny w podróży. Przeglądanie stron internetowych, wysyłanie e-maili i dostęp do wprost nieograniczonej bazy aplikacji sprawia, że tablet jest obecnie realnym zagrożeniem dla typowych notebooków wyposażonych w system Windows.

Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie tablety z tzw. średniej półki. Główne założenie producentów polega bowiem na tym, aby było to urządzenie dostępne dla każdego. Obecnie na polskim rynku ceny tabletów wyposażonych w system Android zaczynają się już od 550zł.

Nieustanny wzrost oczekiwań użytkowników sprawia, że wachlarz funkcji tych urządzeń stale się poszerza. Tabletowa rewolucja trwa w najlepsze i nie ulega wątpliwości, że w najbliższych latach, to właśnie tablet osiągnie miano najpopularniejszego i najbardziej funkcjonalnego urządzenia mobilnego na światowym rynku.