Kamera Go Pro – męskie „must have”

Kamery z serii Go Pro to chyba najlepszego tego typu urządzenia, a przynajmniej najbardziej znane, do nagrywania filmów w jakości HD w niemal każdych warunkach atmosferycznych czy otoczenia. Można nią nagrywać w powietrzu, pod wodą, w czasie jazdy rowerem, samochodem, ścigaczem, skuterem wodnym, itd. Istnieje wiele modeli Go Pro, a każdy sprawdza się nieźle. Taki gadżet powinien mieć każdy mężczyzna, a w szczególności ten który lubi nieco emocji związanych ze sportami ekstremalnymi.
go-pro-uchwytGo Pro zadziwiło cały świat, a jakiś czas temu mogliśmy oglądać skok ze stratosfery Felixa Baumgartnera, który skakał między innymi z kamerką z serii Go Pro. Jeżeli czeka cię sezon motocyklowy, wybierasz się na narty albo na skoki spadochronowe to musisz mieć ze sobą tę kamerkę. A co do samej kamery? Przykładowo Go Pro Hero 3 może pracować w kilku trybach, między innymi dostępne jest kręcenie wideo od 4K przy 15 fps do WVGA 240 fps. Można nagrywać z rozdzielczości 1080/60 p, czy 720/120 p, ciekawy jest również tryb 2,7 K, w którym nagrany film jest w rozdzielczości 2704 x 1524 pixeli w 30 klatkach na sekundę. Jednym z trybów ułatwiających późniejszą obróbkę filmu jest tryb ProTune, który dostarcza płaski obraz. Kamera również może służyć nam jako aparat fotograficzny, wystarczy wybrać odpowiedni tryb. Ustawiać tryby możemy między innymi na samej obudowie urządzenia, gdzie znajdują się trzy przyciski. Jeden włącza i wyłącza Wi-Fi, drugi kamerę oraz przełącza tryby, a trzeci zatwierdza wybór oraz rozpoczyna nagrywanie. W opisywanym modelu możemy również korzystać z pilota, który dubluje menu aparatu.
Kolejną fajną sprawą jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji na Androida czy iOS. Dzięki czemu możemy nie dość, że sterować kamerą, to jeszcze uzyskać podgląd widzianego przez nią obrazu. Całość działa na Wi-Fi, co niestety przyczynia się do mocniejszego zużycia baterii. Jeżeli już o baterii mowa, niestety najlepiej nie jest. Jeżeli chcemy raczyć się mo+-liwo+Ťci-go-pronajwiększą rozdzielczością filmików, to kamera wytrzyma do półtorej godziny pracy. Można oczywiście dokupić dodatkową baterię czy bartery pack. Obraz i jego jakość są niezłe, jak na tak małe urządzenie, w szczególności w dziennym świetle, nieco gorzej będzie w warunkach słabego oświetlenia. Dźwięk nie zadowoli każdego użytkownika. Mikrofon umieszczony z tyłu nie zawsze łapie wszystkie dźwięki.
Go Pro to świetny gadżet i niezła zabawka do wykorzystywania przy sportach ekstremalnych. Przy wykorzystywaniu np. w trakcie jazdy samochodem można skorzystać z trybu pozwalającego na nadpisywanie obrazu jeżeli zabraknie miejsca na karcie pamięci. Kamera nadaje się praktycznie do każdych warunków, a dzięki producentowi oraz innym firmom mamy możliwość dokupienia każdego rodzaju uchwytu, które w pełnie pozwolą nam na korzystanie z potencjału kamery.