Jaki prezent dla gentelmana?

Zbliżające się święta? Urodziny? Imieniny? A może rocznica? Wiele okazji jest dobrych do wręczenia prezentu swojemu ukochanemu mężczyźnie. Co jednak gdy nasz mężczyzna to facet z klasą? Jaki prezent wybrać dla osoby, która ceni sobie jakość, elegancję oraz indywidualizm? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla prawdziwego mężczyzny.
Jednym z prezentów, może nie najpopularniejszym, jednakże bardzo przydatnym może być tzw. „kamyk po goleniu”, czyli ałun potasowy. Dawniej był on wykorzystywany na szeroką skalę do tamowania drobnym skaleczeń powstających podczas golenia. Kryształ ten ma działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Jest także wykorzystywany jako alternatywa dla klasycznych antyperspiranów. Pozostając przy pielęgnacji ciała, kolejnym trafionym prezentem (dla brodaczy) jest trymer. Moda na brodę dalej nie minęła, a odpowiednio pielęgnowana wygląda zacnie pokazując klasę mężczyzny. Trymer służyć będzie nie tylko do brody, ale również do wąsów, a przy odpowiednim zastosowaniu pozwoli uzyskać zarost równej długości.Książki
Prezentem bardziej klasycznym będzie dobra książka, która zawsze jest świetnym pomysłem na obdarowanie. Pamiętaj, że książka by była trafionym prezentem musi być zgodna z zainteresowaniami naszego gentelmana. Narzucanie mu tematyki niezgodnej z jego hobby będzie nie na miejscu. Innymi prezentami z kategorii klasycznych są krawaty, muszki czy poszetki. Wybór jest bardzo duży, rozpiętość materiałów i wzorów ogromna. Dla każdego mężczyzny można dobrać odpowiedni dodatek. Prawdziwy gentelman nigdy nie pogardzi takim prezentem. Twojemu mężczyźnie na pewno przyda się odpowiednia ochrona na garnitur. Tutaj trafnym wyborem będzie torba na garnitur, dzięki której można w bezpieczny i łatwym sposób przetransportować ubiór podczas długiej podróży.
Dla osób lubiących wyroby tytoniowe, stosownym prezentem będzie zestaw do cygar. Cygara to symbol luksusu, który wiąże się ze swoistym rytuałem, dlatego są tutaj potrzebne odpowiednie akcesoria. Zestaw taki składa się z obcinaczki, pojemnika do przechowywania cygar (tzw. humidor), popielniczki oraz dobrej jakości zapalniczki. Zostając przPióroy używkach, kolejnym pomysłem na prezent są kieliszki do whisky. Ważnym jest to, iż doby alkohol to nie wszystko – odpowiednie szkło ujawni jego aromat i pozwoli na delektowanie się ulubioną whisky.
Każdy elegancki mężczyzna nie może się obejść bez stylowego portfela lub wizytownika. Oba muszą być wykonane z najwyższej jakości skóry, a ich wykończenia z precyzyjną dbałością o szczegóły. Takie akcesoria podkreślą status gentelmana. Na koniec wybraliśmy coś dla lubiących pisać. Piękne pióro będzie ozdobą, a bardzo często sprawi, iż pismo będzie ładniejsze i bardziej dostojne. Polecane marki to Parker, Watermann czy Sheaffer.