Jaki garnitur zakładać do pracy

 

Garnitur jest „narzędziem”, którym posługujesz się w pracy aby godnie reprezentować firmę, w której pracujesz. Jest też pomocny obyś osiągnął odpowiedni szacunek pracowników. Oto proste zasady, które każdy mężczyzna powinien znać.

Przychodząc na rozmowę z szefem lub potencjalnym klientem w idealnie skrojonym garniturze jesteś spostrzegany jako osoba, która wie czego chce i wie ile znaczy. W oczach rozmówcy zyskujesz szacunek i nawet jeśli nie dojdzie do współpracy twój obraz zostanie utrwalony jako poważny partner w biznesie. Spostrzeżenia na temat twojej osoby są podobne w oczach szefa, u którego starasz się o pracę. Garnitur świadczy o twoim zaangażowaniu, powadze do sytuacji w jakiej przyszło ci się znaleźć, jak również o szacunku do pracy, o która się starasz.

ekskluzywny-garnitur

Ważną zasadą jest zasada nie noszenia droższego garnituru niż nosi twój szef. Należy zawsze nosić garnitur odpowiedni do stanowiska, które obecnie zajmujesz. Jeśli idziesz na rozmowę o pracę pamiętaj, aby zakładać garnitur średniej klasy, również dopasowany do stanowiska, o które się starasz.

Nie szalej z oryginalnością krawata. W pracy musi być stonowany, klasyczny, najlepiej w skośne pasy lub gładki. Oczywiście obowiązuje wiązanie w pojedynczy węzeł.

krawat

Nie zawsze garnitur to dobry strój. Noś go tylko wtedy, kiedy taki masz dress code w pracy. Jeśli twój szef chodzi w garniturze a ty masz kontakt z klientami lub w inny sposób reprezentujesz firmę- nie masz wyjścia – garnitur to dla ciebie podstawowy strój do pracy. Pamiętaj, że lepiej jeśli będziesz za elegancki niż żebyś się wstydził tego, że nie jesteś wystarczająco dobrze ubranym.

Jeżeli nie wiesz jak ubrać się na spotkanie biznesowe, to ubierz garnitur i krawat – najwyżej zdejmiesz krawat. Możesz śmiało postawić na garnitur trzyczęściowy.

spinka

Teraz zajmijmy się trochę dodatkami do garnituru służbowego.

Przede wszystkim buty. Im kolor butów jest ciemniejszy tym bardziej nasze spotkanie będzie miało charakter formalny. Nie każdy wie, że kolor garnituru narzuca kolor butów.

Do czarnego garnituru nigdy nie zakładaj innych butów niż czarne. Tu nie obowiązuje zasada „czarny pasuje do wszystkiego”. Takie buty są też dobre do ciemnoszarego garnituru lub grafitowego. Do czarnych butów najlepsza jest jasna (biała lub ecri) koszula.

Brązowe buty nadają nieco więcej swobody i są idealne na spotkania inne niż ” wszystko na jedną kartę”. Natomiast bordo , czy inne odcienie czerwieni (tak czerwone buty) pasują do luźnych spotkań o niezobowiązującym charakterze.

Ważne jest też to, z czego buty są wykonane. Najbardziej eleganckie buty są w całości wykonane ze skóry i oczywiście są w modnym fasonie, bez zbędnych ozdób. Takie noś na bardzo ważne spotkania. Zwróć uwagę na sposób sznurowania. Buty do garnituru zawsze sznurujemy od góry.

buty-garniturowe

Będąc przy butach nie zapominajmy o skarpetkach. Powinny być one łącznikiem między spodniami a butami i nie powinny być za krótkie!!!. Kolorem zawsze muszą być zbliżone do koloru buta.

Dodatkiem do garnituru jest też zegarek. Pamiętaj, aby nie był zbytnio zdobiony. Najlepiej klasyczny – dobrej marki- ze skórzanym paskiem lub na cienkiej bransolecie.