Jak świetnie wyglądać na święta?

Święta to doskonała okazja do zaprezentowania się jako gentleman. Odpowiednio dobrana garderoba i dodatki, nienaganna fryzura sprawią, że nawet najbardziej wymagająca ciotka lub wujek nie będą się mieli do czego przyczepić. Jak więc zadbać o swój wygląd, by zamiast dogryzania słyszeć komplementy? Oto kilka dobrych rad.
gentleman-koszulaJak zwykł mawiać pewien znany Anglik, Oscar Wilde, dobrze dobrana koszula to prawdziwa elegancja. Zatem jeśli nie posiada się w szafie białej koszuli o kroju odpowiednim dla sylwetki, to należy udać się do dobrego sklepu i poświęcić trochę więcej pieniędzy na zakup właśnie eleganckiej koszuli. W porządnych sklepach panie/ panowie doradcy klienta pomogą wybrać odpowiednią, doradzą jaki kołnierzyk, krój (slim czy regular), kolor, itp. Trzeba pamiętać jednak, że biała koszula to must have w garderobie każdego eleganckiego mężczyzny. Szczególną uwagę należy zwrócić na rękawy, gdyż prawidłowa długość to miejsce, w którym zaczynają się na dłoni kciuki. Ta długość jest ważna, gdyż rękaw marynarki z kolei powinien być o 1 cm krótszy. Te dwa elementy po absolutna podstawa eleganckiego wyglądu.
Nie będzie chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że bardzo wiele o mężczyźnie mówią jego buty. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ten element garderoby. Obuwie bowiem zdradza informacje o wieku, zamożności oraz osobowości ich właściciela.
Jednak nie tylko obuwie jest ważne. Panie patrzą także na dłonie. Zatem gentleman powinien zadbać o odpowiednią długość paznokci i ich kondycję, o miękkość skóry dłoni i o to, by były czyste. Jeśli chce się mieć miękkie dłonie zaleca się co jakiś czas moczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwy i soku z cytryny. Jeśli posiada się łamliwe paznokcie, to można nabyć w aptece biotynę, która nie tylko poprawi ich kondycję, ale i wpłynie pozytywnie na włosy.
Obok odpowiedniego garnituru, koszuli, obuwia ważnym czynnikiem wpływającym na ogólny obraz mężczyzny jest jego ciało.gentleman-fryzura I choć będzie ono zasłonięte ubraniami, to zarys sylwetki będzie doskonale dostrzegalny. Każdy dodatkowy kilogram ukaże się bliskim jako kolejna fałdka, dlatego warto zainwestować swój czas w siłownię, basen czy inną aktywność fizyczną, ponieważ szybko się ta inwestycja zwróci nie tylko w postaci ładnego ciała, ale i dobrego samopoczucia i zdrowia. Do tego będzie można założyć pasek do spodni, który nie uwydatni brzuszka i boczków.
Jak pokazują najnowsze badania nad gustem kobiet, elegancko ubrany mężczyzna jest o wiele atrakcyjniejszy niż ten z kiepską garderobą, ale za to pełnym portfelem. Zatem warto zainwestować w kilka porządnych ciuchów, nawet jeśli miałoby się je założyć kilka razy w roku. Dobry styl może być zaraźliwy, więc warto także znaleźć sobie jakiegoś mentora stylu, u którego będzie się podpatrywać stylizacje.