Jak rozpoznać faceta z klasą?

Czasy się zmieniają, moda się zmienia, generalnie wszystko wokół nas się zmienia. Mężczyźni z klasą pozostają. Jak to możliwe? Najważniejsze zasady to dobre zachowanie oraz stosowny ubiór. Pierwsze wrażenie trwa tylko kilka sekund, wtedy to właśnie jesteśmy oceniani w głównej mierze właśnie po wyglądzie. Ja sprawdzić byśmy byli dobrze ocenieni?

mezczyzna-z-klasaNa pierwszy plan idzie nasz wygląd. Facet z klasą powinien przykuwać uwagę elegancją, jednak nieco dyskretną. Jaskrawe kolory nie będą odpowiednie. Ubrania muszą być odpowiednio dopasowane, nie mogą być za duże. Każdy dżentelmen powinien znać zasady odpowiedniego ubierania. W przypadku oficjalnego stroju nieodzownym będzie garnitur, który musi być idealnie dopasowany. By tak było należy uszyć go na miarę na indywidualne zamówienie. Do wyboru mamy dwa rodzaje szyć. Pierwszy tańszy to szycie garnituru na podstawie gotowych już szablonów. Drugi, droższy, jest już dla wymagających klientów, którzy chcą mieć garnitur dopasowany perfekcyjnie. Taki „stój” uzyskamy dzięki krawiectwu miarowemu, gdzie każdy element ubrania od początku będzie przygotowywany z uwzględnieniem pomiarów wykonanych bezpośrednio na kliencie. Elegancki facet zwraca również uwagę na jakość tkaniny. Należy jednak pamiętać, iż nie zawsze cena świadczy o jakości. Schludność jest również ważną cechą eleganckiego mężczyzny.

klasaPo drugie – zachowanie. Facet z klasą to taki, który potrafi odnaleźć się w towarzystwie, a jego zachowanie będzie idealne w stosunku do każdej sytuacji. Jak to osiągnąć? Sprośne żarty nie będą na miejscu. Nie oznacza, że facet ma nie mieć poczucia humoru. Opowiadanie o sukcesach finansowych czy miłosnych podbojach również nie będzie idealne. W towarzystwie cenieni będą mężczyźni, którzy nie eksponują zbytnio swojego ego, potrafią słuchać co inni mają do powiedzenia. Mężczyzna powinien mięć sprecyzowane zdanie na każdy temat, potrafiąc jednocześnie je odpowiednio uzasadnić. Faceci z klasą w razie czego wiedzę powinni uzupełniać, dopytywać by w przyszłości móc być duszami towarzystwa. Zasady savoir-vivre’u powinny być w małym paluszku. Zachowanie przy stole, otwieranie drzwi kobiecie, pomoc w wejściu do samochodu, rozłożenie parasola na deszczu – takie zachowania będą o czymś świadczyć. Elegancki facet w większości sytuacji będzie opanowany i będzie zachowywał się spokojnie. Nie powinien pozwalać sobie na kłótnie w miejscu publiczny. Warto pamiętać, że posiadanie klasy to nie kwestia urody czy też pieniędzy. Odpowiedni budżet może oczywiście wiele ułatwić, ale nie zastąpi właściwego zachowania, a ostatecznie to ono powinno stanowić klasę samą w sobie.