iPhone XS Max

Jaki telefon powinien w dłoni dzierżyć prawdziwy facet? Najlepszy! Który jest najlepszy? Cóż – jest ich wiele, ale na pewno jednym z nich jest wypuszczony niedawno iPhone XS Max, a więc najdroższy telefon w historii z najlepszymi podzespołami.

iphone-xs-maxMarka Apple od dawna jest znana szerszej liczbie ludzkości. Jeżeli ktoś chociażby trochę interesuje się technologiami lub telefonami to na pewno wie czym jest Apple i z czym to się je. Najnowsza i największa wersja telefonu od Appla jest niemalże idealna. Zacznijmy jednak od początku. Wygląd telefonu jest identyczny jaki został zaprezentowany w iPhonie X. XS Max jest jednak większy – jego wymiary to 157.50 x 77.40 x 7.70 mm. Obiektyw aparatu dalej nieznacznie wystaje poza obudowę, a telefon potrafi się palcować. iPhone spełnia normy IP68, czyli jest wodoodporny. Telefon został wyposażony w tafle szkła 6-genercji Gorilla Glass. Wyświetlacz jest niemały -6,5 cala a nazwany został Super Retina HD i jest on wyświetlaczem OLED o rozdzielczości 2688×1242 piksele. Nie wchodząc głębiej – bardzo dobry wyświetlacz. Występuje także nie przez wszystkich akceptowany notch. Na pokładzie znajdziemy iOS 12, LTE 1 Gbps 4×4 MIMO, Wi Fi 802.11ac 2×2 MIMO, Bluetooth 5.0, NFC . Podzespoły mamy tutaj najlepsze dostępne na rynku. Telefon występuje w 3 wersjach pamięciowych – 64GB, 128 GB i 512 GB. Posiada 6 rdzeni 6x (4+2) ARMv8-A, TSMC 7 nm FinFET, 64-bit. Wyposażony może zostać w jedną kartę nanoSIM oraz co ciekawe eSIM.

iphone-2018Aparaty mamy tutaj takie same jak w iPhone X, a więc dwie sztuki 12 MP z obiektywem szerokokątnym oraz teleobiektywem. Obiektyw szerokokątny ma jasność ƒ/1,8, a teleobiektyw światło przysłony ƒ/2,4. Teleobiektyw zapewnia nam 2 krotny zoom optyczny. W obu aparatach jest optyczna stabilizacja obrazu. Obiektywy są chronione szkłem szafirowym. Zdjęcia są doskonałej jakości i spełnią wymagania niemalże każdego faceta. Bateria ma pojemność niecałych 3200 mAh, czyli nie jest duża, jednak odpowiednia optymalizacja systemu pozwoliła na działanie telefonu bez ładowania przez całą dobę. iPhone XS Max ma wiele zalet, jednak również jedną wadę. W sumie bardzo dużą, a więc cenę. Telefon jest przeznaczony raczej dla osób majętnych. Najmniejsza wersja pamięciowa kosztuje niemalże 5500 zł, średnia lekko ponad 6200 zł, największa natomiast niecałe 7200 zł.