Gentleman i okulary przeciwsłoneczne

Żyjemy w czasach, w których okulary przeciwsłoneczne nie spełniają już tylko jednej funkcji. Prócz ochrony naszych oczu stały się również częścią naszego ubioru. Kiedy okulary będą zbędne w kontaktach międzyludzkich? W jakich sytuacjach prawdziwy gentleman powinien okulary zdjąć? Zapraszam więc do przeczytania kilku rad .
Każdy szanujący się Okulary plażagentleman powinien znać kilka podstawowych zasad dotyczący obcowania z okularami przeciwsłonecznymi. Należy pamiętać, iż nie każde okulary będą pasowały do każdej sytuacji. Jeżeli założymy sportowe okulary do eleganckiego stroju, to na pewno nie będzie to dobry wybór. Jaskrawe oprawki również nie będą strzałem w dziesiątkę. Najpewniejsze będą klasyczne, proste okulary, dopasowane do owalu naszej twarzy. Głównie chodzi by były one uzupełnieniem naszego ubioru, a nie jego głównym atrybutem. Kolejną sprawą jest umiejscowienie okularów gdy nie mamy ich akurat na nosie. W mocno formalnych sytuacjach umiejscowienie ich na włosach, założenie na tył głowy lub zahaczenie na koszuli będzie dużym błędem. Mam kilka opcji co z nimi zrobić w takiej sytuacji. Najłatwiej będzie schować je do wewnętrznej kieszenie marynarki. Zewnętrzna kieszeń również będzie odpowiednia. Jeżeli mamy odpowiednie etui, to również należy je tam umieścić.
W przypadku gdy będziemy posiadali przy sobie neseser czy torbę to ich miejsce będzie właśnie tam. Jeżeli prowadzimy rozmowę stojąc, możemy trzymać je w ręku.
Podobnie jak nakrycia głowy w pomieszczeniach, okularów nie należy trzymać na nosie. W takich sytuacjach możemy zostać posądzeni o brak szacunku, dlatego jest to ważny aspekt, na który musi koniecznie zwrócić uwagę. Następnym punktem, który należy odhaczyć jest umiejscowienie okularów przeciwsłonecznych w trakcie rozmowy. W trakcie prowadzenia konwersacji, negocjowania warunków umowy, zawierania nowych znajomości ważnym jest by móc naszemu rozmówcy spojrzeć w oczy i vice versa. Z samego wzroku możemy dużo wyczytać, a zasłanianie oczu okularami może zostać odebrane jako brak wychowania czy nawet możemy zostać posądzenie o nieszczere intencje. Pamiętajmy również, iż okulary przeciwsłoneczne nie pozwalają nam na to by pod przykrywką móc się beztrosko rozglądać gdzie się nam podoba. Nawet mimo tego, że rozmówca nie widzi naszych oczu, jest w stanie odczuć nasz wzrok. Dlatego błędnym zachowaniem będzie Okularyprzyglądanie się wdziękom pięknej kobiety czy patrzenie się w jeden punkt na twarzy naszego rozmówcy. Jest to błąd, a nawet czasem nawyk, którego należy się wystrzegać.
Reasumując, okulary przeciwsłoneczne są bardzo fajnym, czasami również eleganckim dodatkiem naszego codziennego ubioru. Przestrzeganie powyższych zasad na pewno uchroni nas przed popełnieniem niektórych bardzo podstawowych błędów.