Gentelman z brodą czy bez?

Czy gentelman by był gentelmanem musi mieć brodę, wąsy czy zarost? Oczywiście, że nie. Jednak skąd ma wiedzieć czy będzie mu np. z brodą do twarzy jeżeli jej do tej pory jej nie nosił? Podobnie jest z wąsami. Póki się nie zapuści nie będzie jasne czy jest to dobra opcja czy też nie.

xenia-bogarova-412063-unsplashWiele mężczyzn uważa, iż zapuszczanie brody uczy pokory i cierpliwości. Nie ma co ukrywać jest to proces długotrwały i nie każdy ma tyle cierpliwości by go ukończyć. Jakie powody najczęściej są wskazywane przez mężczyzn tłumaczące zapuszczenie brody? Najczęściej brak chęci na codzienne golenie. Nawet jeżeli jest to główny powód, to należy pamiętać, iż proces zapuszczania brody często wymaga więcej wysiłku niż codzienne przywitanie z maszynką. Jaki jest dobry moment na zapuszczanie zarostu? Dobrym czasem jest wakacyjny wyjazd. Wtedy jakoś łatwiej można wytłumaczyć sobie i znajomym niewielki zarost na twarzy. Pierwsze dwa czy trzy tygodnie są dość trudne, bo skóra musi się przyzwyczaić do zarostu, jednak jak już włoski przestaną być szorstkie i sztywne będziemy jedną nogą u celu. Inny sposobem jest wyznaczenie sobie celu w postaci nieruszania golarki przed jakąś konkretną datą. Jeżeli gentelman jest twardy w swoich postanowieniach to na pewno nie będzie z tym problemu. Należy również pamiętać, iż każdemu zarost rośnie inaczej. Jedni mają bardzie obfity, drudzy mniej. Swój własny styl należy wybrać zgodnie z tym jaki zarost posiadamy. Może to być pełna broda, kozia bródka, wąsy, bokobrody. Każda z tych opcji w różnych rozmiarach i kształtach. Czy któryś z tych stylów jest bardziej męski? Otóż nie. Każdy jest dobry. Najważniejsze by czuć się ze swoją brodą lub wąsami swobodnie.

alex-blajan-223771-unsplashWiele mężczyzn uważa, iż zapuszczanie brody uczy pokory i cierpliwości. Nie ma co ukrywać jest to proces długotrwały i nie każdy ma tyle cierpliwości by go ukończyć. Jakie powody najczęściej są wskazywane przez mężczyzn tłumaczące zapuszczenie brody? Najczęściej brak chęci na codzienne golenie. Nawet jeżeli jest to główny powód, to należy pamiętać, iż proces zapuszczania brody często wymaga więcej wysiłku niż codzienne przywitanie z maszynką. Jaki jest dobry moment na zapuszczanie zarostu? Dobrym czasem jest wakacyjny wyjazd. Wtedy jakoś łatwiej można wytłumaczyć sobie i znajomym niewielki zarost na twarzy. Pierwsze dwa czy trzy tygodnie są dość trudne, bo skóra musi się przyzwyczaić do zarostu, jednak jak już włoski przestaną być szorstkie i sztywne będziemy jedną nogą u celu. Inny sposobem jest wyznaczenie sobie celu w postaci nieruszania golarki przed jakąś konkretną datą. Jeżeli gentelman jest twardy w swoich postanowieniach to na pewno nie będzie z tym problemu. Należy również pamiętać, iż każdemu zarost rośnie inaczej. Jedni mają bardzie obfity, drudzy mniej. Swój własny styl należy wybrać zgodnie z tym jaki zarost posiadamy. Może to być pełna broda, kozia bródka, wąsy, bokobrody. Każda z tych opcji w różnych rozmiarach i kształtach. Czy któryś z tych stylów jest bardziej męski? Otóż nie. Każdy jest dobry. Najważniejsze by czuć się ze swoją brodą lub wąsami swobodnie.