Gadżety na 2016 rok

Koniec starego i początek nowego roku to czas, kiedy podsumowuje się czas miniony i planuje się czas przyszły. To także okres przygotowywania się na kolejny rok, a wraz z jego nadejściem, na nowe wyzwania. Plany często dotyczą wyglądu czy stanu zdrowia, ale dla wielu osób to także postanowienia dotyczące gadżetów. Oferta oczywiście przyprawia o zawrót głowy. Nowoczesne auta, smartfony, smartwatche i wiele, wiele innych gadżetów, które w 2016 roku staną się obowiązującym drobiazgiem, to nieodłączny towarzysz modnego gentlemana. Oto kilka, wybranych przykładów na gadżety, o których może być głośno w nowym roku.facet-moov-nowNowy rok to często początek realizacji postanowienia zadbania o swoje ciało. Do tego pomocny będzie Moov Now – urządzenie przypominające zegarek (noszone na nadgarstku czy kostce u nogi), mające na celu zbieranie danych ruchowych w 3D. Wbudowany dziewięcioosiowy żyroskop zbiera dane i za pomocą doskonałej interaktywnej aplikacji może dokonać rachunków oraz pomóc w treningu. Jeśli połączy się do smartfona opaskę otrzymuje się możliwość wykonywania ćwiczeń na przykład z kardio boksu, a urządzenie informuje użytkownika, czy ten wykonuje ćwiczenia prawidłowo i do tego głośno liczy ruchy. Dodatkowym plusem urządzenia jest jego wodoodporność, zatem śmiało można z nim pływać – zmierzy się dystans i machnięcia. Do tego może być wykorzystywany w joggingu, spaniu czy jeździe na rowerze. Dość funkcjonalne urządzenie ma duże szanse na zrewolucjonizowanie osobistych treningów.
Z wyborem telefonu roku jest nie lada problem, jako że trudno wybrać najlepszy model. Apple iPhone 6s, LG G4 czy Samsung Galaxy S6 to silna konkurencja, jednak w porównaniu do OnePlus 2 wcale nie taka niedościgniona. Należy podkreślić, iż chiński smartfon OnePlus 2 jest o wiele tańszy niż przywołane powyżej modele. Telefon ma wbudowanych aż osiem rdzeni, 3-4 Giga RAMu i 13 Mpix w aparacie. Do tego, jak przekonują producenci, ma sexy designe i zbiera doskonałe recenzje. W chwili obecnej posiadaczami tego smartfona są jedynie zaproszeni, wybrani szczęśliwcy, jednak w tym roku może się to zmienić.
facet-dronNa uwagę zasługuje także urządzenie z rodziny, która niekwestionowanie królowała w 2015 roku. Drony. Parrot Hydrofil to z założenia niedrogi quadkopterek ze specjalnymi mocami. Ta maszyna dedykowana jest niezaawansowanemu użytkownikowi. Urządzenie zaopatrzono w tylko jedną kamerkę, którą robione są zdjęcia. Plusem jest możliwość dokowania na załączonym do kompletu katamaraniku. Po uruchomieniu maszynki, dron przyjmuje pozycję pionową. Jego kadłub unosi się nad wodą, a konstrukcja napędzana jest niczym wentylator poduszkowiec. Maszyna może być sterowana telefonem, ale niestety na odległość nie większą niż 20 metrów. W przypadku przekroczenia tej odległości dron zawisa w powietrzu.