Gadżety 2018

Chociaż jesteśmy w dopiero w połowie roku to już możemy wyłonić najpopularniejsze gadżety, którymi nie pogardzi żaden facet. Nie wszystkie jeszcze są dostępne w sprzedaży, jednak uznaliśmy, iż dobrze by było się nimi zainteresować. Zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji.

samsungPierwszym gadżetem jest Nokia Sleep, a wiec urządzenie pozwalające monitorować sen. Wyniki przekazywane dzięki temu gadżetowi są dużo dokładniejsze w porównaniu do tych ze smartfonów czy opasek. Urządzenie rozpoznaje kiedy zasypiamy, w jakiej fazie snu jesteśmy oraz wskaże czy chrapiemy czy też nie. Nokia Sleep również pozwala na sterowanie oświetleniem, roletami czy termostatem jeżeli mamy takie możliwości poprzez podłączenie do sieci Wi-Fi. Dzięki temu budząc się rolety automatycznie się podniosą, a temperatura będzie mogła zostać obniżona o kilka stopni. Kolejnym gadżetem obok którego trudno przejść obojętnie jest zwijany 65 calowy telewizor marki LG. Dokładnie jest to zwijany ekran OLED, który w zależności od potrzeb może się zwinąć całkowicie, do połowy lub wcale. Pełne rozwinięcie da nam możliwość oglądania filmów w kinowych proporcjach 21:9. Kolejnym prototyp zaprezentował Samsung. Samsung The Wall jest telewizorem w nowej technologii obrazowania – microLED. Każdy LED emituje własne światło, dzięki czemu nie wymaga podświetlenia co bardzo przypomina OLED, z tym że jest pozbawiony wad w postaci szybkiego wypalania diod. Sam telewizor ma aż 146 cali więc jego cena na pewno będzie równie kosmiczna.

technologiaOsoby lubiące rysować z pewnością się ucieszą. Największy tablet graficzny już jest w sprzedaży. Mowa o Wacom Cintiq Pro, który ma aż 32 cale (wersja mniejsza 20). Urządzenie wyposażone jest w ekran, który współpracując z piórkiem Wacom Pro Pen 2 wykrywa ponad osiem tysięcy poziomów nacisków. Kolejny fajny gadżet to smartwach od Garmin. Garmin Forerunner 645 Music to sportowy zegarek, który umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio ze słuchawek bezprzewodowych. Jest wodoodporny, posiada czujnik tętna oraz pozwala aż na 7 godzinny trening z włączonym GPS. Fajnym wyposażeniem naszego domu będzie również Johnson Controls Glass , czyli inteligentny termostat wyposażony w przezroczysty termostat o przekątnej 5,9 cala. System operacyjny Windows 10 nie każdemu musi pasować, jednak samo urządzenie działa bez zarzutu. Na koniec zostawiliśmy coś dla graczy. Konkretnie chodzi o myszkę SteelSeries Rival 6000, która jest wyposażona w kilka kolorowych paneli podświetlanych diodami. Jej szczególną funkcją jest działania w powietrzu więc przy przekładania myszki na podkładce nie traci się cennych milisekund.