Dbanie o brodę

Każdy facet który posiada brodę wie jak trudno jest o nią zadbać – swędzenie, łuszczenie się naskórka i inne dolegliwości zniechęcają do kontynuowania zapuszczanie zarostu. Jak zadbać o brodę aby przynosiła ona przyjemność nie tylko dla oka? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

wąsyKażdy facet noszący brodę w pierwszej kolejności powinien zaopatrzyć się w szczotkę do brody, czyli tak zwany kartacz. Jest to must have w każdej łazience szanującego się brodacza. Kartacz pomaga w walce z wyschniętą skórą pod brodą oraz łuszczącym się naskórkiem. Regularne szczotkowanie brody pomoże w zachowaniu odpowiedniego jej kształtu. Dodatkowo częste szczotkowanie brody wspomaga ukrwienie skóry dzięki czemu nasz organizm będzie w te miejsce transportował odpowiednie składniki odżywcze. T akie działanie będzie skutkowało optymalnym i warunkami wzrostu naszej brody. Następnym artefaktem niezbędnym w kosmetyczce mężczyzny jest olejek do brody. Podczas zapuszczania brody spada produkcja sebum czego konsekwencją jest wysychanie oraz podrażnienie naskórka, dodatkowo krótkie i ostre włoski nie ułatwiają życie mężczyźnie dlatego oprócz pozbywania się martwego naskórka potrzebna jest przywrócenie prawidłowego poziomu sebum czyli odpowiedniego nawilżenia brody i skóry twarzy właśnie, a do tego właśnie potrzebny będzie nam odpowiedni olejek. Odpowiednie stosowanie olejku sprawi że broda będzie dużo bardziej miękka i miła w dotyku.

brodaPrzydatny w pielęgnacji brody będzie również balsam do brody. Pozwoli on okiełznać odstające włosy oraz ułożyć kształt brody w odpowiedni sposób. Dodatkowo balsam nawilży brodę. Należy jednak pamiętać że balsam nigdy nie nawilża tak dobrze brody jak olejek do brody dlatego przydatny w pielęgnacji będzie zarówno olejek jaki balsam. W celu odpowiedniego ukształtowania naszej brody i wąsów najlepszym będzie wosk. Posiada on gęstą i zwartą konsystencją, która pozwala na kształtowanie zarostu w najbardziej fantazyjne wzory. Na koniec warto wspomnieć o szamponie do brody – nie jest on niezbędny do pielęgnacji, równie dobrze może go zastąpić szampon do włosów oparty o składniki naturalne, niezawierający parabenów. Dobrej jakości szampon nie wysusza brody a jedynie ją oczyszcza. Szampon nie będzie odpowiedni dla każdego rodzaju owłosienia – u niektórych mężczyzn po umyciu szamponem zarostu, traci on objętość, skleja się oraz potrafi się kręcić. Opanowanie w takiej brodą jest niezwykle uciążliwym zajęciem dlatego należy przetestować różne rodzaje szamponów, aby dobrać odpowiedni