Co robić by być bardziej inteligentnym?

Posiadanie umysłu niczym brzytwa jest marzeniem wielu, jednak nieliczni wiedzą co zrobić, by być bardziej inteligentnym. Ponoć inteligencja to taki mięsień, który można wyćwiczyć. Oto kilka szybkich i sprawdzonych sposobów na polepszenie inteligencji.
Jak przekonują eksperci, inteligencja człowieka jest silnie związana z jego organizmem. Jeśli ciało jest w dobrej kondycji, umysł także będzie pracował na najwyższych obrotach. Zatem, wzorem naszych przodków, powinno się jak najwięcej ruszać, mieć duży kontakt z naturą, a także jak najwięcej spotykać się z ludźmi, których się lubi. Najlepiej więc połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzać aktywnie czas w miłym towarzystwie.
gentleman-inteligencjaInnym, znanym sposobem na utrzymanie wysokiej wydajności intelektualnej jest ustawiczne uczenie się. I nie chodzi tu tylko o szkoły, kursy czy szkolenia. To także czytanie książek, rozwiązywanie logicznych łamigłówek, gra w szachy, czyli wszystko to, co zmusza nasz umysł do pracy. Inteligencja wyostrza się dzięki coraz wyższym wymaganiom względem niej. Zatem, ćwiczenie czyni mistrza, a w tym przypadku, wysoką inteligencję. Dzięki temu umysł się rozwija, tworzy nowe połączenia, wzmacnia stare.
Ale nie tylko ciągłe uczenie się, zmuszanie naszego umysłu do pracy służy mózgowi. Naukowcy odkryli, że efektem ubocznym metabolizmu mózgu są tak zwane białkowe odpady metaboliczne (w tym amyloid-beta), które odkładają się między komórkami. ą badania, które wyraźnie wskazują związek tych odpadów z chorobą Alzheimera. Dlatego niezwykle ważny jest sen. Jest on stanem, w którym nasz mózg oczyszcza się właśnie z tych białkowych odpadów, a dodatkowo, jeśli śpimy na boku, proces ten następuje szybciej. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalną, profilowaną, ergonomiczną poduszkę do spania.
Innym, sprawdzonym i jakże ważnym elementem wpływającym na inteligencję i pracę mózgu jest odpowiednie oddychanie. Nie bez powodu przy chorobach starczych lekarze przepisują leki dotleniające mózg. Tlen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tego organu. Specjaliści zalecają więc spacery po lesie czy okolicy, w której jest świeże, nieskażone dwutlenkiem węgla i smogiem powietrze. Inni specjaliści od wystąpień publicznych sugerują, żeby przed ważnym wystąpieniem, jakieś 45 minut, wypić podwójne espresso, łyknąć 200 mg L-teaniny i zjeść posiłek składający się z dużej ilości białka. gentleman-IQTaki zabieg ma na celu dostarczenie do organizmu pobudzającej kofeiny, która w połączeniu z L-teaniną ma poprawić funkcjonowanie mózgu. Na pięć minut przed wystąpieniem warto zafundować sobie głębokie oddychanie – wciąganie powietrza nosem i wypuszczanie ustami. Pozwoli to na dotlenienie mózgu przed jego ciężką pracą. Wydech może być głośny, gdyż to dodatkowo stymuluje współczulny układ nerwowy, co pozwoli na obniżenie tętna krwi i lepszą koncentrację.
I na koniec ostatnia rada dotycząca polepszania pracy umysłu i inteligencji, a dotyczy ona jedzenia. Tak, warto zwrócić uwagę na to co i kiedy się je. Specjaliści zalecają jedzenie jak największej ilości ryb morskich i alg, najlepiej dwa razy w tygodniu. Warto także pić czerwone wino, jeść orzechy i dużo pić wody. Warto także pić kakao.