Prezent dla gentelmena

Grudzień kojarzy się ze śniegiem, domem pachnącym choinką i przygotowanymi pysznościami na święta, z samymi świętami i oczywiście z prezentami. Starannie zapakowane podarunki dla najbliższych stanowią nie lada wyzwanie dla obdarowujących. Co kupić, aby wywołać radość na twarzy gentlemana?
Zakup odpowiedniego podarunku wymaga przemyślenia i w bardzo dużym stopniu zależy od zażyłości czy też znajomości drugiej osoby. Udany prezent zależy także od stosunku obdarowującego i obdarowywanego do prezentów świątecznych. Można bowiem kupić coś śmiesznego, prezentniebanalnego i zaskakującego. Można także postawić na klasykę. Sprzedawcy i producenci prześcigają się w wymyślaniu i oferowaniu klientkom mnóstwa rozwiązań.
I tak, idąc tropem prezentu śmiesznego, zabawnego, utrzymanego w luźnej konwencji żartu, można znaleźć alkokroplówkę, antystresowego cycka XXL czy 100 tysięcy w brykiecie. Dostępne są również różne warianty kubka – kubek ninja, kubek bandzior, kubki nastrojowe (czaruś, gniewek, etc.), a nawet lewitujący kubek. Podobnie jest z papierem toaletowym, na którym można znaleźć nadrukowane 500 euro, 100 zł, logo FB czy sudoku. W sprzedaży są także przeróżne gry towarzyskie, związane z imprezowaniem, nie wspominając już o koszulkach, na których każdy może nadrukować co tylko chce.
Inną grupą prezentów dla mężczyzny są, bardzo popularne, zwłaszcza wśród starszych osób, tzw. prezenty klasyczne, czyli na przykład skarpetki, krawat, kosmetyki do golenia czy perfumy. O ile perfumy mogą rzeczywiście stanowić doskonały prezent, to skarpetki i krawat czy skórzany pasek, zalicza się do prezentów „oklepanych”, z których zwłaszcza młodzi panowie się nie cieszą. Zatem, jeśli akurat w dobrym tonie jest sprawienie klasycznego prezentu, warto zapoznać się na przykład z ofertą księgarni. Pozycje książkowe, które ucieszyłyby wybrednego mola książkowego, to doskonały prezent pod warunkiem, że wie się, co dana osoba lubi czytać i co już przeczytała. Można bowiem nie trafić z doborem literatury, co zapewne skończy się odstawieniem książki na półkę, by łapała kurz. Dobrym pomysłem jest także kupno płyty CD z muzyką. Oczywiście, tu także zalecana jest znajomość gustu muzycznego osoby obdarowywanej. Nietrafiona płyta, podobnie jak książka, może zagościć na półce, z której nie będzie zdejmowana.
Bardzo popularnym prezentem dla panów jest koszula lub sweter. W przypadku koszuli także dobrze jest się zorientować, czy mężczyzna nosi koszule typu slim czy regular. Do tego warto jest znać preferowane kolory i obowiązkowo nr kołnierzyka. Ważna jest także długość rękawa, choć prezent-dla-niegoelegancki mężczyzna nie powinien nosić koszul z krótkim rękawem. Należy się zastanowić czy koszula ma być do krawata czy muchy, na spinki czy guziki.
W przypadku swetrów sprawa także nie jest prosta. Można przecież kupić sweter rozpinany, wkładany przez głowę, w serek lub nie. Może mieć zamek lub guziki, wzorek lub bez.
Prezent dla gentlemana wymaga odpowiedniego nastawienia i wiedzy o osobie, którą chce się obdarować. Ważne jest znanie jej gustu i preferencji. Należy się także zastanowić, czy dany podarunek jest właściwy, czy nie wprowadzi w zakłopotanie. Dlatego warto jest wcześniej pomyśleć, skonsultować pomysł, by w święta sprawić prawdziwą, nieudawaną radość.